Rritja e çimeve në prag të festave të fundvitit ka prekur edhe tregun e kafshëve të gjalla në Stom-Golem të Shkodrës. Ndonëse çdo herë në këtë periudhë ka rritje çmimesh, këtë vit çmimet janë dyfishuar. Një pjesë e mirë  e qytetarëve shprehen se kësaj radhe nuk do konsumojnë mish aq sa kanë konsumuar vitin e kaluar pasi nuk kanë me çfarë ta blejnë…

Ndërkohë për sa i takon sigurisë nëse kafshët janë të vaksinuara qytetarët kanë mendime të ndryshme…

Prej vitesh është bërë traditë që çmimet të rriten në prag të festave të fundvitit por këtë vit çmimet kanë njohur rritje akoma dhe më të lartë për shkak edhe të krizës ekonomike që ka prekur të gjithë botën.

Artikulli paraprakKUPA VOLEJ FEMRA, VLLAZNIA-PARTIZANI 1-3
Artikulli tjetërE RËNDË/ ATENTAT ME EKSPLOZIV, NJË I PLAGOSUR