POLICIA E SHKODRËS NUK KA NDALUR OPERACIONIN “FUND MARRËZISË” .

Policia e Shkodres nuk ka ndalur ende operacionin kunder lojrave te fatit. Edhe pse jo me me zhurmen e dikurshem  sic behet me dije nga blute e Shkodres, ka nisur procedimi penal per disa shtetas ne disa zona te qarkut te Shkodres e me konkretisht filloi procedimi penal në gjendje të lirë, ndaj shtetasit Eduart  L., vjeç 29,  banues në Shkodër. Dhe  Redi I Procedimi penal ndaj këtij shtetasi filloi, pasi gjatë kontrollit të ushtruar, pranë lokalit Barë-Kafe, në pronësi të tij në lagjen “Vasil Shanto”. nga shërbimet e policisë, rezultoi se zhvlloheshin lojra fati, pa dokumentacionin e nevojshëm ligjorë. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua një aparaturë lojra Markës RANICIN-DOGS. Materjalet në Prokurori neni 197 i Kodit Penal. Gjithashtu ka nisur procedimi penal edhe ndaj shtetasit Bepin H vjeç 53,  banues në Shkodër. Procedimi penal ndaj këtij shtetasi filloi, pasi gjatë kontrollit të ushtruar, pranë lokalit Barë-Kafe, në pronësi të tij në lagjen “Vasil Shanto”.,nga shërbimet e policisë, rezultoi se zhvlloheshin lojra fati, pa dokumentacionin e nevojshëm ligjorë. Me datë 23. 07. 2014, filloi procedimi penal në gjendje të lirë, ndaj shtetasve: 
•    Agim Sh., vjeç 46, banues në Fshatin Bushat, Komuna Bushat Shkodër, qeramarrës i lokalit
•    Afrim S., vjeç 27,  banues në Fshatin Bushat, Komuna Bushat Shkodër, pronar lokali.
Procedimi penal ndaj këtyre shtetasve filloi, pasi gjatë kontrollit të ushtruar, pranë lokalit Barë-Kafe, nga shërbimet e policisë, rezultoi se zhvlloheshin lojra fati, pa dokumentacionin e nevojshwm ligjorë.

[iframe width=”560″ height=”315″ src=”//www.youtube.com/embed/Ny8QFSWNP3g” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakREAL MADRID ME GALAKTIKË TË RIJNË
Artikulli tjetërNDËRPRITET MIQËSORJA LILLE – MACCABI HAIFA