Arqipeshkevi i Shkodres Angelo Massafra dha mesazhin e tij te urimit ne vigjilje te Krishtlindjes.

Arqipeshkevi Massafra tha se Lindja e Jezu Krishtit eshte pasuri, garanci, mbrojtes i problemeve sociale me te cilat perballet cdo dite shoqeria jone dhe mrekulli beresi i fuqishem qe sheron shpirtin.

Artikulli paraprakRAMA PREZANTON NISMEN E KESHILLIMIT KOMBETAR PER SHQIPERINE
Artikulli tjetërKISHA ORTODOKSE SHKODËR, URIMI I FAMULLITARIT PETANI