Per rrugen shkoder velipoje pritet te kete nje investim serion, jo vetem ne kuadrin e mirmbajtes dhe riparimeve.

Nje fakt te tille e bent e ditur kryetarja e bashkise shkoder voltana ademi ku sipas saj ne bashkepunim me agjencine rajonale te rrugeve jane gati 2 projekte ndersa pritet sigurimi I financimit. nerkohe investime ne infrastructure pritette kete edhe ne rruget qe te cojne drejt plazhit gje per te cilen kryebashkiakja ademi kerkoj bashkepunimin e tte gjitha institucionet per lobuar ne sigurimin e fondeve me qellim qe plazhit ti velipojes ti sigurohet urbanistika qe meriton. Pas pak javësh velipoja pritet të çelë zyrtarisht sezonin, duke pritur pushues nga të gjitha trojet shqiptare. nderkohe Plazhi më i madh i veriut sivjet administrohen nga bashkia shkoder, pas reformës territoriale.

Artikulli paraprakPROBLEMET NË MJEDIS, HOTI: NEVOJITET NJË PLAN MASASH KONKRETE
Artikulli tjetërVARRET E KOMANES, “TË VARROSURA” NGA HARRESA…