27 KËNGËTARËT E KËTIJ EVENIMENTI KANË PERFORMUAR NË QENDËR TË QYTETIT .Ne krye qendrën e veriut , Shkodrën është realizuar nje kompeticion qe vjen për here te pare për te gjithë këngëtaret e rinj dhe ata te afirmuar .

Duke zgjuar interes te madh ne Shqiperi , Kosove , Maqedoni e kudo qe ka shqipfolës kane ardhur për te marre pjese ne Shkodra Fest ku edhe kane prezantuar kënget e tyre te cilat janë prezantuar çdo dite ne televizioni Star Plus por pasditen e se shtunës është zhvilluar tashme edhe gjysëm finalja e “Shkodra Fest” ne pedonalen Kole Idromeno. Për rreth 2 ore e 30 minuta ky spektakël ka I përcjellur live ne televizionin Star Plus për  te gjithë ata qe nuk kane mundur ta ndjekin me pedonale . Kane përformuar përpara publikut 29 këngetar qe kane kaluar ne ketë gjysmë finale ku secili ka përcjellur këngen dhe emocionet e tyre ne skene. Tashme Shkodra fest do te vije me datën 20 dhjetor ne Teatrin Migjeni me natën finale ku do te përzgjidhet edhe fituesi I këtij kompeticioni qe realizohet për here te pare ne qytetin e Shkodrës me mbështetjen e televizionit Star Plus  

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/BZ390n47M-Q” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakSUEDIA, DEPORTON FAMILJEN TAFILI
Artikulli tjetërSHORTI I LIGËS SË KAMPIONËVE, PËRBALLJE TITANËSH