XHESIKA ME KËNGËN, PREKE PREKE, FITUESE E EDICIONIT TË PARË TË KËTIJ EVENIMENTI.Ka qene kjo fituesja e cmimit te pare te edicionit te pare te Shkodra Fest ne qytetin e Shkodrës.

Me votat maksimale te publikut, Xhesika, kengetarja nga kryqyteti ka marre edhe çmimin e madh te këtij prodhimi te pare e cila vjen me mbështetjen mediatike te Star Plus Televizion. Por pervec cmimit te pare, ka pasur edhe te tjere cmime, mes te cileve edhe cmimi I televizionit Star Plus. Shkodra Fest ne kete menyre ka ulur siparin e tij, ne edicionin e tij te pare, duke premtuar për te tjerë edicioni per promivimin e muzikës se re dhe talenteve te reja ne muzikën e trevave shqipfolëse.

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”315″ src=”//www.youtube.com/embed/6zDjC8bp6uk” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakVLLAZNIA NDALET NGA SKËNDERBEU
Artikulli tjetërAPELI LIRON KRYEKOMUNARIN E GRUEMIRËS