BANORËT : KA NISUR REALIZIMI I PREMTIMEVE QË TANI, ZEF HILA AI QË NA DUHET. Me partine Demokratike dhe kandidatin e saj ne Bashkine Vau Dejes, jane bashkuar te gjithe, edhe zonat me te thella, behet fjale per banoret e dy komunave, Shllak dhe Temal, te cilet kane dhene garancine per nje fitore të thelle.

Nga ana e tij, kandidati I PD-se Zef Hila ga garantuar banoret per zbatimin e shume projekteve ne bujqesi dhe blegtori, tashme pas sistemimit te rruges drejt Shllakut. Te pranishem ne kete takim, Kryetari I Partise Demokratike Ramiz Çobaj, kryetari I grupit te Punes Gjoke Uldedaj dhe kryetari I keshillit te qarkut Maxhid Cungu, evidentuan përparësitë që Zef Hila ka ndaj kundershtarit rival ne keto zgjedhje.

Artikulli paraprakAMBASADORJA VLAHUTIN: EKSODI NGA ORGANIZATA KRIMINALE
Artikulli tjetërRAJONI 2 NË SHKODËR, MBËSHTET VOLTANA ADEMIN