SHKAK I KËTIJ AKSIDENTI DYSHOHET TË JETË LAGËSHTIRA DHE ERRËSIRA.Deshmitare te aksidentit tragjik qe ndodhi ne segmentin Tivar Ulqin, kane rrefyer oret e tmerrit gjate perplasjes se automjetit.

Sipas deshmitareve, shoferi I autobusit, u ballafaqua me nje autoveture qe I doli perpara dhe per te shmangur nje aksident te mundshem u detyrua te devijonte rrugen.Por sipas autoriteteve malazeze, shkak I ketij aksidenti ka qene edhe erresira por edhe lageshtira si rezultat I motit te keq qe ka shoqeruar kete zone.Aksidenti Tragjik solli edhe reagimin e autoriteteve shqiptare ku Ministria e Brendshme ka dërguar drejt Malit të Zi efektivë rrugorë të policisë së Shkodrës të cilët i janë bashkuar hetimeve të Malit të Zi për të zbardhur shkaqet që mund të kenë sjellë daljen nga rruga të autobusit me turistë. 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/aweitFtUYBA” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakMALI I ZI NË KËMBË PËR TË PLAGOSURIT
Artikulli tjetërMINISTRI I SHËNDETËSISË, VIZITON TË PLAGOSURIT