Një makinë është përmbysur gjatë natës në Llogara.Automjeti tip ‘Ford Focus’ ka humbur kontrollin dhe është përmbysur në kthesat e Llogorasë.

Drejtuesi i automjetit, shtetasi me iniciale E.A ka qenë në gjendje gjumi dhe mësohet se ka qenë në shoqërinë e një tjetër shtetasi, shokut të vet.

Si pasoj e rënies drejtuesi, është dëmtuar lehtë me disa gërvishtje, ndersa automjeti ka pesuar dëmtime.

Ndërkohë në njoftimin e plicisë per rastin thuhet se: Makina ka rënë rreth orës 04.00 të mëngjesit. Drejtuesi i makines ka qene ne gjume dhe ka humbur kontrollin e mjetit.

Zona e Llogorasë mbetet një zonë e rrezikshme për drejtuesit e automjetit, ku mungesa e ndriçimit dhe prezenca e lartë e mjegullës shtojnë rrezikun.

Artikulli paraprakPËRPLASEN 3 MAKINA, 2 TË PLAGOSUR
Artikulli tjetërI DËNUAR PËR TRAFIK DROGE, I VËNË TRITOL NË BANESË