Pukë, vogëlushja e gjeti granatën në lokalin e të atit .

Nje ngjarje e rende ka ndodhur sonte ne mbremje ne Puke.
Nje vajze 5-vjecare me inicialet I.H. ka gjetur vdekjen nga shperthimi I nje lende plasese.
Sipas policise se Rrethit Puke, ngjarja ka ndodhur ne nje banese te ketij qyteti.
Policia ka konfirmuar gjithashtu se vajza 5-vjeçe ka humbur jeten gjate rruges per ne spital, sepse nuk ka mundur t’u mbijetoje plageve te renda qe ka marre nga shperthimi I lendes plasese.
Nderkohe, sipas burimeve te tejra, dyshohet se 5-vjecarja e ka gjetur granaten ne lokalin e te atit, Ismet Haxhia, ne qender te Pukes dhe ka terhequr aksidentalisht kembezen e granates.

Artikulli paraprakPD, ZBARDHEN EMRAT E KRYESISË
Artikulli tjetërTHAÇI DREJT KUSHTETUESES