Një shpërthim i fortë raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë.

Shpërthimi sipas raportimeve ka qenë shumë i fortë dhe ka ndodhur pranë zonës së Kuzum Babasë, ku i është vendosur tritol një makine.

Mësohet se eksplozivi i është vendosur një makine të parkuar pas ambulancës së qytetit të Vlorës.

Policia është nisur për në vendin e ngjarjes. Nuk dihet ende nëse ka të lënduar apo viktima.