Nje sasi tritoli ka shperthyer ne mjetin e shtetasi N.B ne Shkoder. Ngjarja ka ndodhur ne lagjen Rus ne pjesen e unazes. Ne vendngjarje kane mberritur forcat e policise duke nisur hetimet per kete shperthim te ndodhur. Nga shperthimi nuk ka te lenduar pasi ne mjet nuk ndodhej askush.

Njoftimi policise Shkoder per ngjarjen:

Shkodër/Informacion Paraprak

Më datë 26.12.2020, rreth orës 20:25, në lagjen “Partizani”, Shkodër, mjeti i cili ishte i parkuar në oborrin e shtëpisë së shtetasit N. B, ne rrethana të paqarta dyshohet se ka shpërthyer si pasojë e lëndës eksplozive, duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

Në vendin e ngjarjes ndodhet grupi hetimor dhe në drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër po punohet për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje.