Elektriçisti, Erion Hafizi, i cili mbeti i plagosur si shkak i shpërthimit të nënstacionit në Shkodër, do të niset për shërbim të specializuar në Itali, pasi gjendja e tij shëndetësore është e rëndë. Ndërsa gjendja e dy punojësve të tjerë Afrim Halluni dhe Agron Berisha, është e stabilizuar dhe jashtë rrezikut për jetën.

Elektriçisti, Erion Hafizi, i cili mbeti i plagosur bashkë me dy kolegë të tij si shkak i shpërthimit të ndodhur në nënstacionin e Shkodrës, është në gjendje të rënduar shëndetësore. Me ndërhyrjen e Ministres së Shëndetësisë, punonjësi i OSHEE-së pritet që të niset sot drejt Italisë për trajtim më të specializuar. Ndërsa gjendja e dy punonjësve të tjerë Afrim Halluni dhe Agron Berisha është e stabilizuar, jashtë rrezikut për jetën.

Ministri i Energjitikës, Damian Gjiknuri, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe Administratori i Përgjithshëm i OSHEE vizituan të plagosurit në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza.

Artikulli paraprakRAMA:SITUATË E JASHTËZAKONSHME, I GJITHË SHTETI ËSHTË NË KËMBË
Artikulli tjetërNUK KA AMNISTI PËR TË DËNUARIT KËTË FUNDVIT