Kombëtarja shqiptare e futbollit po luan në “Elbasan Arena” një ndeshje miqësore me Norvegjinë

Sapo ka përfunduar pjesa e parë me rrjeta të paprekura. Gjatë këtyre 45 minutave norvegjezët kanë qenë më të rrezikshëm, duke iu afruar dy herë golit në minutën e tretë dhe 30-të.

Kuqezinjtë më tepër janë mbrojtur, ku Strakosha me pritjen e tij në të 30’ ka ruajtur të paprekur kuadratin e tij, ndërsa në sulm nuk kanë gjuajtur asnjëherë në portën kundërshtare.

Pjesa e pare ka perfunduar pa gpla 0-0