Shqipëria është zyrtarisht anëtare e Qendrës Europiane të Ekselencës kundër Kërcënimeve Hibride në Helsinki.

Lajmi është dhënë ditën e sotme nga kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”.

Rama shprehet se anëtarësimi kompleton pjesëmarrjen e të gjitha vendeve të BE dhe NATO në këtë organizatë, për të mundësuar kështu një qasje të unifikuar mes aleatësh kundër kërcënimeve hibride, Dizinformimit dhe Manipulimit të Informacionit nga Shtetet e Huaja.

Artikulli paraprakNESËR KONSTITUOHET KOMISIONI ANTIKORRUPSION, FATMIR XHAFAJN ZHVILLON MBLEDHJEN E PARË
Artikulli tjetër“PROCESI I DEFORMUAR, PO KAPEN INSTITUCIONET”/ GAZMENT BARDHI: NJERIU I …