Skuadra kombëtare e futbollit do të luajë miqësore me Uellsin në datë 20 nëntor në “Elbasan Arena”.

Të dy federatat përkatëse kanë gjetur akordin dhe kanë zyrtarizuar pavarësisht se në periudhën shtator-dhjetor të këtij viti,

skuadra përfaqësuese e Shqipërisë do të zhvillojë takimet zyrtare eleminatore për grupin e saj në kompeticionin e Ligës së Kombeve (UEFA Nations League),

por duke qenë se grupi është me tre skuadra ajo do të zhvillojë në datat përkatëse edhe dy ndeshje miqësore, një prej të cilave me Uellsin.