\ Barka del nga hici. E shikojme midis degeve te pemeve ndersa pershkon fundin e liqenit.

Ketij liqeni qe shenjon kufirin midis Shqiperise dhe Malit te Zi. Ne bord dy njerez dhe dy ngarkesa Brenda jane kallashnikov, granata dhe pistoleta. Me keto lloj armesh jane furnizuar luftetare te ISIS qe gjakosen Parisin 13 nentorin e kaluar. Luftetaret qe luftojne nga Ballkani per ISIS jane mbi 1 mije, nga te cilet shume nga Kosova e cila ka numrin me te larte te luftetareve ne raport me popullsine. RAI REPORTAZH NË SHKODËR, TREGON PËR ARMËT DHE TERRORISTËT Trafikantet i fshehin armet ne nje vend shume te sigurte, dhe kthehen diten tjeter. Tregu i zi funksion keshtu. Deshmia Me te kerkuarit jane AK-47 Pistoletat e vjetra sovjetike Armet e ish-Jugosllavise Nje nga trafikantet mbush kallashnikovin dhe qellon perpara nesh. Arma duket pak e vjeter, por funksionon E pyesim nese mund ta blejme. Sa e shisni? Kallashnikovet arrijne deri ne 400-450 euro Granatat 60-70 euro Armet ngarkohen ne peshkarexha ne Durres dhe ne Vlore per te perfunduar sipas sherbimeve sekrete ne duar te Mafias, grupet e se ciles i cojne te terroristet. Kush i blen keto arme? I blejne atyre qe u sherbejne, kush mund ti perdore.. Ne Europe vetem, apo edhe jashte Europes… Shkojne ne Europe, megjithate nese hyjne ne Europe, mund te hyjne kudo. Edhe ne Itali? Italia eshte pjese e Europes

Artikulli paraprakDIALOGU ME BEOGRADIN, MUSTAFA MUND TË REFUZOJË TAKIMIN
Artikulli tjetërPËRKUJTIMI I DEMOSTRATËS SË 14 JANARIT NË SHKODËR