Ka përfunduar ndeshja Shqipëri – Islandë me rezultatin 1- 1 në Air Albania. një ndeshje e cila nisi me një lojë mjaft të mirë të kuq e zinjëve por që e pësojunë në fund .

Në minutën e 9′ Aron Gunnarsson del nga loja me karton të kuq pas një ndërhyerje ndaj Uzunit. Gjithçka është vendosur pas një komunikimi me VAR. Shqipëria duket këmbëngulëse në këto minuta të para.  Ekipi i Rejas po ushtron presion konstant në portën e Runarsson. Shqipëria gjen golin ndaj Islandës Lenjani realizoi me kokë në minutën e 35′ pas një krosi të Uzunit.

Vetëm 1 minutë pa perfunduar shtesa Islanda shënon dhe kështu mbyllet me barazim.