Policia gjermane kontrolloi një tren udhëtarësh në Niebüll që vinte nga Danimarka, të hënën,shkruan focus.de. Aty ishte një person duke fjetur.

Pasi policia zgjoi pasagjerin, i kërkoi një dokument identifikimi. Ai i tregoi pasaportën shqiptare, megjithëse ndaj 28-vjeçarit rëndonte vendimi për ndalimin e hyrjes në zonën Shengen.

Policia e dërgoi në Husum, ndërsa Prokuroria e mori çështjen në dorëzim dhe pritet të marrë vendim. Zakonisht, në këto raste të pandehurit dëbohen drejt vendeve të origjinës

Artikulli paraprakI GJENDEN NË MAKINË 30.7 KG KANABIS, ARRESTOHET SHQIPTARI
Artikulli tjetërZHDUKEN 60 AZILANTË NGA QENDRA E PRITJES NE PASKUQAN