Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira paradite, pasdite vranësira në shtim të pasuara nga reshje shiu ne jug dhe bore në Juglindje.

Temperaturat minimale do te luhaten 1-8 grade, temperaturat maksimale do të jenë 4 -6°C në veri, 11-13°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jete me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 8-12 m/sek dhe dallgëzim te forcës 4 ballë në det të hapur.