Kjo është koha perfekte për të shkëlqyer. Tendencat e bukurisë së Vitit të Ri fokusohen tek efekti “ shkëlqim ”, nga make-up-i deri tek dukja e flokëve . Lëkura e fytyrës shkëlqen me reflektime të ylberta, shikimi bëhet intensiv dhe i shkëlqyeshëm, buzët të kuqe dhe shkëlqyese .

Ngjyrat e momentit janë ari dhe argjendi, nuancat vezulluese dhe reflektimet e perlës, ndërsa të famshmit na japin edhe disa ide më të qarta.

Artikulli paraprakA DO TË SHPËTOJMË NGA KORONAVIRUSI NË VITIN 2022?
Artikulli tjetërE RREZIKSHME PËR TË MOSHUARIT DHE TË SËMURËT KRONIKË! ZEMRA DHE ORGANIZMI PUNOJNË MË SHUMË NË DIMËR PËR TË PËRBALLUAR TË FTOHTIN