POPAJ SHMANG POLICINË E MALËSISË SË MADHE: KUJDES XHAMAT E ZINJ
Ngjarjet e fundit ne komunen Kastrat, plagosja e policit dhe grabitjet me maska, vazhdojne te zgjojne reagimin e perfaqesuesve te kesaj zone.

Kryetari I Komunes Kastrat, Viktor Popaj, ne nje interviste per televizionin Star Plus, kembengul se situata e rendit ne komunen qe ai drejton prej gati 4 vitesh, eshte teper alarmante:
Sipas Viktor Popajt, autoret e veprave kriminale perdorin makina me xhama te zinj:
Edhe pse situata e rendit ne komunen e Kastratit eshte ne juridiksionin e drejtperdrejte te Komisariatit te Policise se Malesise se Madhe, Kryetari Popaj as qe e permend kete komisariat, por kerkon ndihmen e Drejtorise se Policise se Qarkut Shkoder:
Ky reagim i kryetarit Popaj vjen nje dite pas takimit te ministrit te Brendshem Saimir Tahiri me Drejtorine e Policise se Qarkut Shkoder, dhe eshte ne vazhden e reagimeve dhe kunderreagimeve per situaten e sigurise dhe te rendit ne Kastrat, ku eshte perfshire dhe Komisariati I Malesise se Madhe. Vete shefi I ketij Komisariati, Shkelqim Kola e pergenjeshtroi dekalraten e pare te kryetarit te Kastratit, duke thene se situate eshte krejt nen kontrollin e policise. Por mbas insistimit te sotem te kryetarit te Komunes, pritet te shihet se c’drejtim do te marrin ngjarjet ne kete zone dhe a do te kete kunderpergjigje tjeter nga Komisariati I Malesise se Madhe.

 

 

 

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/QrDRHLodX28?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakPOLITIKANËT SHQIPTARË S’JAPIN LLOGARI
Artikulli tjetërITALIA BIE PRAPË NË REÇENSION?