Ministria e Shëndetësisë në përditësimin e saj të fundit bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 953 raste të reja dhe 12 viktima nga COVID-19 në vend.

COVID-19 – Statistika (8 Shkurt 2021)
Raste të reja ditore 953
Të shëruar në 24 orë 684
Të shtruar në spitale 449
Humbje jete në 24 orë 12
Testime ditore 3485

Testime totale 389,680

Raste pozitive 86,289
Raste të shëruara 52,128
Raste Aktive 32,689
Humbje jete 1472

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 18905
Fier 2779
Durrës 1784
Elbasan 1563
Shkodër 1512
Vlorë 1542
Lezhë 1118
Korçë 1021
Berat 895
Gjirokastër 707
Kukës 474
Dibër 389