OSHEE, ARRESTON TRE SHTETAS.

Policia e Shkodrës ka bërë të mundur arrestimin e dy shtetasve e konkretisht, shtetasve :

•Gjon Ndoja, vjeç 72, banues në fshatin Gusht – Shllak rrethi Shkodër.

•Mark Deda, vjeç 58, banues në fshatin Gusht – Shllak rrethi Shkodër.

 sepse në bazë të kalbëzimit të bërë nga punonjësi  i OSHEE- së, pasi gjatë kohës që ka qenë duke kryer veprime në kabinën elektrike në afërsi të hidrocentralit Koman, kanë kundërshtuar duke mos i lënë që të vijojnë normalisht punën. Gjithashtu u arrestua në flagrancë shtetasja Kristjana Kola, vjec 17, banues në Fushë-Arrës, Pukë, pasi shërbimet e Policisë në bashkëpunim me shërbimet e OSHEE-se kanë ushtruar kontroll në banesën e saj dhe kanë konstatuar se kishte lidhje të paligjshme. 

SHKODËR, AKSIDENTOHET 54 VJEÇARI

Blutë e Shkodrës rreth orës 22 të së premtes kanë bërë arrestimin në flagrancë për veprën penale ” Shkelje te rregullave te qarkullimit rrugor”, i shtetasit Pllumb Delija, vjeç 30 banues ne lagjen “Tre Heronje” qyteti Shkoder,pasi ky shtetas rreth orës 20.10 duke udhetuar me autoveturen tip audi  ne segmentin rrugore te rrethrrotullimi i spitalit Rajonal Shkoder ne drejtim te varrezave Katolike, ka aksidentuar kembesorin shtetasin Palë Ballfusha vjeç 54 banues ne lagjen “7 Nentori” qyteti Shkoder. Per pasoje ka pesuar demtime te renda kembesori shtetasi Palë Ballfusha, i cili ndodhet ne spitalin rajonal te Shkodrës, ne gjendje kritike per jetën . 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/0z1rhC1TWi0″ frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprak“MARATONA E PAVARËSIË”
Artikulli tjetërPS, VLERËSON FIGURËN E LUIGJ GURAKUQIT