KONTRABANDA, DY NË PRANGA Policia e Shkodres ka kryer arrestimin ne flagrance te shtetasve Haxhi Sufaj, vjeç 53, banues në Fshatin Vorfe, Malesi e Madhe dhe Perparim Sufaj, vjeç 45, banues po ne Malesine e Madhe. Ndalimi i keture shtetasve u be, pasi sepse në aksin rrugore Hani i Hotit – Koplik dhe pikerisht në qytetin Koplik, Malesi e Madhe, gjatë kontrollit të ushtruar nga forcat e Komisariatit Policise Malesi e Madhe, në automjetin që po udhetonin keto dy shtetas, ju gjeten dhe u sekuestruan në cilesinë e provës materiale : 31 kuti me nga 100 cope llampa elektrike secila, gjithsejt 3100 llampa elektrike, për te cilat nuk kishin dokumentacion perates dhe ishin futur kondrabande nga Mali i Zi.

 

 

VELIPOJË, AKSIDENTOHET PUNËTORI Me datë 13.01.2015, pranë Fshatit Plazhë, Komuna Velipoje Shkodër është aksidentuar në punë shtetasi D. K., vjeç 34, banues në Fshatin « Guri i Zi » Shkodër, sepse duke punuar në një objekt rreth është vetrrezuar aksidentalisht nga shkallët e objektit që punonte , si pasojë e rrëzimit nga shkalla ka marrur plagë në kokë dhe në trup, i cili ndodhet në Spitalin Ushtarak Tiranë, në gjendje të rëndë shëndetsore.

[iframe width=”300″ height=”390″ src=”//www.youtube.com/embed/YB_dDrJJ7fw” frameborder=”0″ allowfullscreen ]