FINALIZOHET OPERACIONI “MOTORRI”

Policia e Shkodrës ka finalizuar me sukses operacionin e koduar  “Motorri” ku është bërë arrestimi I 4 shtetasve, të moshës nga 15-19 vjec shtetas këta banues në Tiranë dhe në Shkodër.

Gjithashtu u bë shpallja në kërkim e  dy shtetasve të tjere të dy këta banues në Tiranë Gjithashtu, po ndiqet në gjendje të lirë për shkak të moshes një 13 vjeçar banues në Tiranë. Keta shtetas në bashkëpunim me njeri tjetrin në orët e para të mëngjezit kanë vjedhur një televizor plazma në lagjien « Vasil Shanto » Shkodër. Po ashtu nga vazhdimi i hetimeve  rezultoi se keta shtetas janë autor në 12 raste të vjedhjes së motorrëve ne qytetin e Shkodres .Gjithashtu gjatë kryerjes së veprimeve në bashkëpunim me Specialistë të Komisariateve të Tiranës, rezultoi se shtetasit e lartpërmendur janë autor edhe të 56 vjedhjeve të tjera në Tiranë, ku kryesisht kane vjedhur motorrë, automjete, biçikleta, çanta dore, dyqane dhe një shoqatë. Hetimet vazhdojne per dokumentimin e plote te ngjarjeve. 

DRSHTRR, 3 SHTETAS NË GJËNDJE TË LIRË

Policia e Shkodrës ka nisur procedimin penal në gjendje të lirë për tre punonjes të Drejtorise Rajonale, te sherbimit te transportit Rrugor pasi këta shtetas me detyrë Specialista të kontrollit fizik të automjeteve kanë ndërhyrë në çertifikaten e kontrollit fizik, duke pasqyruar një të pa vertetë në lidhje me xhamat e errët të homologuar 

[iframe width=”300″ height=”390″ src=”//www.youtube.com/embed/qoZv422FpDc” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakPERSONAT ME VARËSI NGA DROGA
Artikulli tjetërMIRATOHET NË PARIM BUXHETI 2015-të