OPERACIONI « AMZAT E FALLSIFIKUARA »Ne kuadrin e operacionit policore  « Amzat e fallsifikuara » nga ana e Sektorit për Krimin Ekonomik e Financiar në Drejtorinë e Policise Qarkut Shkoder, u arrestua  në flagrancë shtetasi  Ramadan Salihi, vjeç 61, banues në Shkoder, sepse në lagjen « Kongresi Permetit », në banesen e tij, u gjeten dhe u  sekuestruan në cilesinë proves materiale  6 diploma të fallsifikuara, 3 regjistra amzash të Shkolles së Bashkuar, fshati Guri i Zi, Shkoder dhe 30 diploma shkolle të pa plotesuara. 

 

RILIDHËN ENERGJINË 3 PERSONA NË KËRKIM. Blute e Shkodres kane nisur procedimin  penal, dhe u bë shpallja në kërkim për 3 shtetas te tre keta banues ne qytetin e Shkodres . Procedimi penal dhe shpallja ne kerkim e ketyre shtetasve u be, pasi sherbimet e policisë në bashkëpunim me punonjësit e OSHEE-se, kanë ushtruar kontroll në banesën e këtij shtetasi dhe kanë konstatuar se kishte bërë rilidhje të energjisë elektrike, pasi i eshtë ndërprerë nga për debitor. 

 

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/F2fN3jtGepE?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakNDAHET NGA JETA GAZETARI SPORTIV MEJDAN ZHIVANI
Artikulli tjetërBOJKOTI, ÇFARË RREZIKON OPOZITA