ENERGJIA, 2 NË KËRKIM 1 NË PRANGA

Policia e Shtetit vijon aksionet ndaj abuzuesve te energjise elektrike. Sipas njoftimit te Policise se Shkodres behet me dije se eshte arrestuar nje 45 vjecar i cili ishte shpallur ne kerkim pak dite me pare per vjedhje te energjise elektrike, nderkohe qe gjate se merkures  filloi proçedimi penal

dhe u bë shpallja në kërkim për 2 shtetas, njeri 55 vjecar banues ne Shkoder dhe nje 54 vjecar banues ne fshatin VRake ne Rrethin e Malesise se Madhe. Proçedimi penal dhe shpallja në kërkim për keto shtetas u be, sepse sherbimet e policisë në bashkëpunim me punonjësit e OSHEE-se, kanë ushtruar kontroll pranë banesave te këtyre shtetasve dhe janë konstatuar se kishtin bërë rilidhje të energjisë elektrike, pasi i është ndërprerë për debitor. 

SHKODËR – VELIPOJË, ASKSIDENTOHET 39 VJEÇARI

Gjatë së mërkures, policia e Shkodres ka nisur proçedimi penal në gjëndje të lirë për një 45 vjecare banuese në Velipoje Shkodër, sepse duke drejtuar mjetin Tip Seat, me Targa AA 548 KC, pranë segmentit rrugore Shkodër-Velipoje,  pikërisht në vendin e quajtur Berdice e Mesme, ka aksidentuar një 39 vjeçar  banues në Shkoder, i cili po udhëtonte me biçikletë, i cili  për  pasoje ka marrë plagë të lehta. 

Artikulli paraprakPROJEKTE NË MBËSHTETJE TË BUJQËSISË
Artikulli tjetërRRITJA E PUNËSIMIT, RAMA: SUKSES I MODELIT