MINISTRI I BRËNSHËM KËRKON ANGAZHIMIN E TË GJITHËVE PËR TË LUFTUAR KRIMIN
Akuzat dhe kunder akuzat mes pushtetit vendor dhe drejtuesve te policise ne rrethin e malesise se madhe nuk kane kaluar pa u komentuar edhe nga ministri i brendshem Saimir Tahiri.

I pyetur nga mediat per situaten e rendit ne kete zone ku pak dite me pare u plagos edhe nje efektiv i policise se shtetit, ministri i brendshem, ka kerkuar angazhimin e te gjithe aktoreve per te luftuar krimin duke i drejtuar apelin edhe qytetareve per te qene bashkepunues me policine e shtetit.
Star plus gjate dy diteve te fundit, ka percjelle komentet e drejtueve te pushtetit vendor ne rrethin e Malesise se madhe e konkretisht ne komunen kastrat ku drejtues te njesive vendore kane akuzuar policine e shtetit per mungese vendjene ndaj kesaj zone sa itakon sigurise, cka ka detyruar banoret qe te kene frike ne banesat e tyre, akuza keto te cilat u hodhen poshte nga drejtuesit me te larte te policise se shtetit ne kete rreth, duke u permbylluar me apelin qe vete ministri i dergon komunitetit per bashkepunim me policine.

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/teQ_BWMHpRk?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakMINISTRI TAHIRI NUK I PËRGJIGJET KRITIKAVE
Artikulli tjetërSEZONI TURISTIK DHE KANABIS, TAHIRI NË SHKODËR