Reshjet e dendura te shiut gjate oreve te fundit kane shkaktuar permbytje ne disa zona te Shkodres.

 

Shkak i ketyre permbytjeve e thene edhe nga Ministria e Bujqesise , ne Shkoder nuk shkaktohen nga reshjet por me shume nga prurjet e hidrocentraleve.

Ne nje lidhje direkte per Star Plus , gazetari Senad Nikshiqi raporton se niveli i ujit ne hidrocentral ka shkuar rreth 50 cm dhe e krahasuar me pak ore me pare eshte rritur ndjeshem.