Situata politike në vend, protesta e opozitës dhe ecuria e reformave në vend, ka ulur bashkë në një tryezë kryeministrin Edi Rama dhe kreun e Kuvendit Ilir Meta.

Mësohet se dy liderët e partive të shumicës në vend, po darkojnë së bashku mbrëmjen e sotme.

Ende nuk dihet se ku po zhvillohet ky takim, ku mendohet se po diskutohet në kuadër të zhvillimeve të fundit politike në vend.

Nga emisionin i gazetares Eni Vasili “Studio e Hapur” në “News 24”, ish-kryeministri Berisha e ka komentuar këtë darkë si të fundit në bashkëqeverisjen e tyre.

“U bëftë mirë si darka fundit e qeverisjes së tyre, populli ka mendje tjetër, ka dëshirë që ata të ikin”, tha Berisha.