Kryeministri Edi Rama publikon në “Faceook” librat e nxënësve, ku sipas tij, janë rregulluar shqetësimet e ngritura vitin e kaluar.

Sipas kryeministrit, “qeveria e tij i dëgjon të gjithë edhe kur nuk është dakord me të gjitha, bën punë të mira”.

Postimi i Ramës:

#PërArsiminCilësor✍🏻
Një qeveri që i dëgjon të gjithë edhe kur nuk është dakord me të gjitha, bën punë të mira🙂
Besoj ju kujtohen shqetësimet e ngritura vitin e kaluar në lidhje me disa pasaktësi apo ndonjë pasqyrim jo të përshtatshëm të jetës reale në tekstet shkollore! Një rrjet i tërë mësuesish dhe ekspertësh u ngrit për të adresuar ato shqetësime, çka solli përmirësimet e duhura📚
Ja disa shembuj në foto nga librat e përmirësuar për vitin e ardhshëm shkollor📖👩🏻‍🏫👩‍👧👧
#TëBashkuarJoTëNdarë🫶
#ShqipëriaEArdhmjaJonë☀️🇦🇱
#SkaKohëPërPushim🏃‍♀️🏃🏻‍♂️

Artikulli paraprakSHKODËR, PANAIR PËR DITËN E ARTIZANËVE DHE ZEJTARËVE
Artikulli tjetërÇMONTOHET RRJETI KRIMINAL ITALI-SHQIPËRI, SPAK: SEKUESTRUAM MBI 500 MIJË EURO, SI BASHKËPUNONIN MJEKËT E KORRUPTUAR ME BANDËN