Kur shqiptarët bëhen bashkë, mund t’ja dalin edhe në tragjedi si kjo e sotme, ku Shqipëria po përjeton momente të vështira pas tërmetit të rëndë.

Pas mbledhjes së jashtëzakonshme të Qeverisë së Kosovës, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj deklaroi se Shqipërisë do ti jepet një ndihmë prej 500 mijë eurosh për dëmet e shkaktuara nga tërmeti.

Shqipëria është goditur nga tërmeti në orët e para të mëngjesit të së martës, nga ky tërmet kanë humbur jetën 13 persona dhe kanë kërkuar ndihmë më shumë se 600 të tjerë.