Sot seanca paraprake për Ahmetajn për privatizimin e fabrikës ‘Buka’, shtyhet pasi mungoi prokurori.

Më 7 dhjetor SPAK mbylli hetimet dhe dërgoi në GJKKO dosjen në ngarkim të ish-zëvendës kryeministrit. Ndaj Ahmetajt është ngritur akuza për veprën penale të shpërdorimit të detyrës në vlerë dëmi rreth 7 miliard lekë të vjetra, teksa ish-numri dy i qeverisë ndodhet prej muajsh në kërkim ndërkombëtar për inceneratorin e Elbasanit dhe pasurinë e pajustifikuar.

Artikulli paraprakAHMETAJ NGA ARRATIA AKUZON RAMËN: MË DO KOKË TURKU PËR TË FSHEHUR TË VËRTETAT E INCENERATORIT TË TIRANËS
Artikulli tjetërSPAK I KTHEN HARD DISKUN DHE TË DHËNAT NGA LAPTOPI ISH-MINISTRIT, BEQAJ: ISHIN SEKUESTRUAR NË…