Me banorët e Dobraçit dhe të Golemit e zhvilloi takimin e radhës kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” Bardh Spahia, i cili mori mbështetjen e tyre për 14 majin. Spahia duke folur për punën e bashkisë në këtë mandat 1 vjeçar të tijin, hodhi poshtë akuzat e kryeministrit se janë bërë pengesë për rrugën Shirokë – Zogaj dhe ujësjellësin e Zogajve.

Arsyeja që nuk punohet është mungesa e financimit pasi bashkia ka kryer në kohë rekord lejet deklaroi ai.

Ndërsa rivalët vijnë pa projekt për Shkodrën dhe vetëm me mashtrime 3D, ne kemi një plan të qartë dhe investime të përcaktuara sipas nevojave të çdo zone tha kandidati Spahia.

Banorët e Rrethinave deklaruan mbështetjen e tyre për Bardh Spahinë dhe koalicionin Bashkë Fitojmë.

Fitorja e 14 majit do të sjellë për Shkodrën zhvillimin e kërkuar u shpreh në mbyllje të takimit kandidati Spahia.

Artikulli paraprakBENET BECI: NJË PËRBALLJE E PËRGATITUR NGA NEWS 24 MES DY KANDIDATËVE PËR BASHKINË E SHKODRËS
Artikulli tjetërBECI: INVESTIME NË GJITHA ZONAT E SHKODRËS