Zelanda e Re është vendi i parë që ka pritur Vitin e Ri 2022.

Spektakli i ngjyrave mbizotëroi për disa minuta për të sjellë atmosferën që karakterizon ndërrimin e viteve.

Monumentet qendrore të Auckland-it jantë ndriçuar nga dritat.

Mësohet se shfaqja tradicionale dhe e shumëpritur e fishekzjarreve u anulua për shkak të rrezikut të Covid-19 mes turmave që mblidheshin për të parë fishekzjarrët.

Artikulli paraprakLAJMI I FUNDIT/ QELLOHET ME ARME ZJARRI 43 VJECARI
Artikulli tjetërSHKODËR, DREJTORI I OSHEE: GRUPET E PUNËS NË GATISHMËRI