Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për çështjen e projekt-rezolutës së propozuar nga një grup deputetësh të opozitën për gjenocidin në Srebrenicë. Teksa akuzohet se nuk dënon gjenocidin në Srebrenicë, Rama ka publikuar një video të përfaqësuesit të Shqipërisë në KS të OKB, i cili dënon gjenocidin dhe mohimin e tij.

“Kjo video është për ata që akoma budallallepsen nga shejtanbudallallëqet e një të damkosuri botërisht si Katrani me Bojë i Shqipërisë
Ja si ka folur Shqipëria më 11 maj 2022 për Srebrenicën, mu në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara”, shkruan Rama.

Artikulli paraprakSHKODËR, DREJTORËT: PROBLEME ME GODINAT E SHKOLLAVE
Artikulli tjetërTERRORIZOJNË QYTETAREN DHE TENTOJNË T’I SHKULIN VARËSEN NGA QAFA, ARRESTOHEN DY AUTORËT…