Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash mesatare deri të dendura, kryesisht përgjatë relieveve kodrinore-malore.

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndim-verilindje me shpejtësi mesatare 1-8m/s, ndërsa në bregdet e lugina fiton shpejtësi deri 15m/s. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Stabilizohet moti, ja sa do të shkojnë temperaturat ditën e sotme

Artikulli paraprakSHKENCËTARËT PO LUFTOJNË PËR TË SHPËTUAR ‘ZEMRËN BLU’ TË EVROPËS
Artikulli tjetërNJË RRITJE RROGE SHUMË E DËSHIRUAR, KUJDES NGA THASHETHEMET… ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT