16 sportisitet me te mire nder vite jane nderuar me tituj mirenjohje, ne nje aktivitet te mbajtur ne hotel Colosseo ne Shkoder.

Nje inisiative e Telesport ne bashkepunim me Bashkine e Shkodres, ka nderuar koloset e sportit shkodran, duke nisur qe nga futbolli, atletika, boksi, volejbolli, basketbolli por edhe ciklizmi. Ka qene presidenti i telesport, Muhamet Malo, ai i cili ka zbuluar edhe arsyen e kesaj stafete.Kryetarja e Bashkise se Shkodres, Voltana Ademi, gjate fjales se saj ne kete aktivitet eshte shprehur se shkodra eshte nje krenari per te gjithe shqiperine si nje djep i sportit, qe ka nxjerre emra te medhenj ne te gjitha fushat.Emra te medhenj te sportit jane nderuar ne shkoder, ne nje event qe flet shume per sportin, por edhe per krenarite shkodrane qe kane cuar lart emrin e Shkodres, dhe Vllaznise nder vite .