Katër persona mbetën të plagosur pasi një aeroplan luksoz privat u rrëzua në aeroportin kryesor të Stambollit. Avion thuhet se po përpiqet të largohet nga Aeroporti Ataturk për në Qipro, kur pësoi një defekt në sinjal.

Sipas mediave lokale, pilotët u përpoqën të ulnin aeroplanin kur ai “ra” dhe shpërtheu në flakë. Aeroporti i Ataturkut thuhet se u mbyll për trafikun. Avioni privat u regjistrua si TC-KON.

Artikulli paraprakRAMA URON MIREMENGJES ME RAZMEN
Artikulli tjetërKIM I PËRGJIGJET PERSONALISHT DONALD TRUMP: DO TA PAGUASH SHTRENJTË!