TRANSMETIME LIVE, NGA KISHAT KRYESORE TË QYTETIT DHE SELIA E SHENJTË NË VATIKAN.Star Plus Televizion, ka zgjedhur nje forme origjinale per te uruar te gjithe besimtaret e krishtere, nepermjet transmetimeve direkte.

Qe prej mes drekes te se merkures, lidhjet direkte nga kisha katedrale e qytetit kane qene kryefjale e transmetimeve, tranmetimeve te cilat iu bashkua edhe arqipeshkvi I dioqezes Shkoder Pult, Mons. Angelo Masafra.Mbremja do te kishte nje tjeter atmosfere, qe nga edicioni informative, por duke vijuar deri ne mesnate me transmetimet e drejtperdrejta nga Katedralaja e Shen Shtjefnit, Kisha Franceskane ne Shkoder, si dhe nga Selia e Shenjte ne Vatikan.Me pas vemendja eshte perqendruar, prane kishes Franceskanwe ne Shkoder, ku eshte mbajtur edhe mesha solemne.Edhe gjate se enjtes, lidhjet direkte nuk kane munguar, me mesazhet e personaliteteve fetare dhe civile, prane kishes katolike ne Shkoder te cilet u percollen live per teleshikuesit.

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/1MxFp30LGQQ” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakSIMBOLIKA E PEMËS SË KRISHTLINDJEVE
Artikulli tjetërPËRFAQËSUES TË KLERIT VIZITË NË KISHËN ORTODOKSE