Dy humbjet e Vllaznisë por jo vetëm kanë qenë temat kryesore të emisionit “Star Star” në ekranin e “Star Plus”.

Ndër të tjera përgjegjësi i akademisë Vllaznia Alban Hasani konfirmoi se shumë lojtarë të huaj do të largohen në janar sepse merkatoja ka dështuar. Pjesë e diskutimeve ishte edhe futbolli i femrave dhe volejbolli. Në “Star Sport” është disktuar edhe për kategorinë e parë dhe ekipet e akademisë Vllaznia duke zgjeruar kështu temat e trajtuara për të gjithë teleshikuesit.