EDICIONI I KATËRT I KËTIJ FESTIVALI VJEN NË SHKODËR ME SHUMË SURPRIZA. Edicioni i 4 i festivalit te muzikes moderne ka startuar me naten e pare ne ambjentet e konsullates italiane. Muzika me e bukur moderne u performua nga instrumentistet e njohur dhe kengetaret shqiptare si Rezarta Smaja, Klodjana Vata dhe Leticia Gargjola.

Kete vit festivali sjell risi sa i takon instrumentissteve ku vete bateristi i Adriano Celentano, Giani Talaglio, dhe basisti i tij Alberto Ferrarini kane perfomuar ne naten e pare dhe do jene serish prezent gjate dy neteve te ardhshme. Festivali i muzikes moderne vjen per te katertin vit radhazi ne qytetin e Shkodres si nje bashkepunim i Bashkise Shkoder dhe Shoqates Artistike “Prenke Jakova” me mbeshtetjen e muzikantit Eugjen Gargjola.

Artikulli paraprakPËRMBYLLEN AKTIVITETET PËR 100 VJETORIN E ÇANAKALASË
Artikulli tjetërKAMPIONATI I MOSHAVE, VLLAZNIA U-13 SHPALLET FITUESE