Deputeti i Partisë socialiste nuk e quajti veten pessimist pas mbledhjes që u zhvillua me partinë socialiste të Qarkut Shkodër. Deputeti Sterkaj u shpreh se thjeshtë ka nisur puna për reformimin dhe riorganizimin brenda PS në Shkodër.

Duke komentuar fjalimin e tij brenda mbledhjes për marrëdhëniet me LSI, deputeti Sterkaj mohoi çfarë deklaroi duke thënë se mbledhja ishte me dyer të mbyllura.Por Sterkaj teksa mohoi pjesën për LSI-në pranoi atë që edhe interesonte çështjen e administratës dhe futjes në punë më njohje e jo me kontribute.I pyetur për raportin e OSBE ku emri i tij është i përfshirë si një prej deputetëve problematic, Sterkaj e quajti atë raport thashethem.

Artikulli paraprakPS SHKODËR, DITMIR BUSHATI: TË SHIHET RAPORTI ME LSI PËR PUNËSIMIN
Artikulli tjetërARRESTOHEN 4 SHTETAS PËR KULTIVIM TË BIMËVE NARKOTIKE