Me skenarët e tij të kaosit Rithemelimi ka pezulluar punën normale të parlamentit të Shqipërisë por nga ana tjetër duket se e ka kthyer pozicionin e deputetit, në “profesionin” më të paguar.

Instituti i Studimeve politike, në raportin e publikuar për vitin parlamentar 2023 nënvizon se të dhënat statistikore të aktivitetit parlamentar dëshmojnë se gjatë periudhës 30 tetor dhe 21 dhjetor, në të cilën seancat plenare u bënë të shkurtuara për shkak të incidenteve të shumta fizike në parlament, − një vendim është marrë në vetëm 2.4 minuta, dhe se 8 seancat janë zhvilluar në vetëm 97 minuta.

Artikulli paraprakVIZITA NË BAKU/ PRESIDENTI BEGAJ NDEROHET ME ‘NIZAMI GANJAVI, ÇMIMI NDËRKOMBËTAR’
Artikulli tjetërTAKIMI ME ESCOBAR, KURTI: SERBISË T’I KËRKOHET LLOGARI PËR SULMIN NË BANJSKË