SULMUESI SHKODRAN PRONONCOHET PËR STAR PLUS .Sulmuesi shkodran, Xhevahir Sukaj, mbetet një ndër ish-futbollistët e Vllaznisë, që vijon të ndjekë me fanatizëm cdo gjë që ndodh me këtë ekip, ndonse aktivizohet për një ekip tjeter.

Sukaj, prej disa sezonesh aktivizohet në Iran me ekipin e Sepahan, por gjithmonë mendjen e ka tek kuqeblutë. Në një intervistë të tij për Star Plus, Sukaj shpreh opinionin e tij për situatën aktuale të ekipit. Më tej Sukaj, ka folur dhe per talentet shkodrane, dhe si e shikon ai shterperisen e ketyre viteve te fundit qe Vllaznia nuk ka shitur asnje futbollist. 

Po ashtu Sukaj ka folur dhe për sezonin e tij në Iran por dhe pritshmëritë për ekipin e kombëtares shqiptare. Xhevahir Sukaj, mbetet një ndër futbollistët më të mirë shkodranë i dalë nga akademia e Vllaznisë, dhe që është duke spikatur nga sezoni në sezon me ekipine Sepahan. Ndërkohë me startin e fazës së dytë, ai pritet të ketë dhe një thirrje pranë kombëtares shqiptare. 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/RTAygH3vYvQ” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakKRYEMINISTRI RAMA RIKTHEHET NË BEOGRAD
Artikulli tjetërHAPJA E DOSJEVE, SIPAS MODELIT GJERMAN