SPECIALISTËT E MUZIKËS NDJEKIN LIVE PERFORMACËN E KËNGËTARES SHKODRANE. Perfaqesimi I Shqiperise ne Eurovision ka qene ne focus te emisionit Tonight Star Plus. Nen drejtimin e gazetarit Mirsad Sylja te ftuar ne studio kane qene te ftuar specialistet e muzikes, Zef Coba dhe Gjon Shllaku.

Gjate ketij emisioni eshte diskutuar ne lidhje me ecurine e shqiperise ne Eurosong, qe nga pjesmarrja e pare por mbi te gjitha diskutimi eshte ndalur tek gara e Elhaida Danit. Ato kane ndjekur live edhe performacen e kengetares Shkodrane. Tonight ne Star Plus, vejn ne cdo puntate me dicka ndryshe, me nje vision te qarte per te qene pjese e zhvillimeve kryesore jo vetem te politikes por te ngjarjeve te medha qe prekin Shkodren