Tre persona mbretën të plagosur si pasojë e një sulmi me thikë në stacionin hekurudhor Gare de Lyon të Parisit.

Dy nga të plagosurit janë në gjendje më të mirë, ndërsa njëri është dëmtuar më shumë, por ndodhet jashtë rrezikut për jetën

Policia ka deklaruar se autori i ngjarjes është identifikuar dhe është vënë nën pranga, ndërsa dyshohet se është i shtetësisë italiane, pasi kishte me vete një patentë nga ky shtet. Ende nuk janë zbuluar arsyet e ngjarjes.

Artikulli paraprakDIELL DHE RRITJE E LEHTË TEMPERATURASH, PARASHIKIMI I MOTIT PËR KËTË FUNDJAVË
Artikulli tjetërPOLICIA E SHTETIT BËN BILANCIN MUJORË