Skandal ne stadium, vritini shqiptaret, megaskandal ne rruge goditen edhe grate. Kete fat te keq e kaneprovuar banorë nga fshati Batincë e Shkupit, te cilet mbrëmë janë sulmuar fizikisht nga tifozët e Klubit Futbollistik Vardar,  ‘Komitët’, të cilët të revoltuar pas ndeshjes mes Shkupit dhe Vardarit, e cila përfundoi me barazim, nuk i kanë kursyer as qytetarët e pafajshëm përfshi edhe ato të gjinisë femërore.

Lajme behet i ditur nga i television alsat i Maqedonise Ngjarja skandaloze i rrit permasat per vete faktin qe nga 12 personave të sulmuar 10 janë gra. Viktimat e pafajshme në momentin e sulmit, kanë qenë duke shëtitur në sheshin “Maqedonia”. Raportohet se personi i cili e ka pësuar më rëndë nga dhuna e tepruar e huliganëve, është Burhan Ismaili, nga fshati Batincë, si dhe kushëriri i tij 14 vjeçare. Komitat  fillimisht  kanë provokuar me fjalë fyese dhe duke iu thënë se sheshi Maqedonia nuk është vend i shqiptarëve, dhe pastaj  u janë vërsulur fizikisht. Të lënduarit janë dërguar për kurim në Qendrën klinike. Edhe në qendrën tregtare “City Mall” në Shkup, Komitët kanë sulmuar fizikisht edhe dy shqiptarë nga Velesi të cilët jetojnë në Belgjikë. Gjithshka nisi ne ndeshjen Shkupn Vardar ne stadium Filipi I dyte. tifozet e Vardarit therrisnin, shqipetari i vdekur, shqiptar i mire.

Artikulli paraprakVLLAZNIA OFRON NË PROVË KOSOVARIN KRESHNIK LUSHTAKU
Artikulli tjetërGODITET NE KOKË 56-VJEÇARI, RREZIKON JETËN