Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka mohuar përfshirjen e Ukrainës në sulmin me dron që goditi Kremlinin mbrëmjen e djeshme. Ai tha se Ukraina lufton për të mbrojtur territorin e vetë dhe nuk ka armë të mjaftueshme për një sulm të tillë.

“Ne nuk e sulmuam Putinin apo Moskën. Ne po luftojmë në territorin tonë duke mbrojtur qytetet dhe fshatrat tona. Ne nuk kemi armë të mjaftueshme për ta bërë këtë. Ne nuk e sulmojmë Putinin, ne e lëmë atë në gjykatë”, vazhdoi Zelensky në një konferencë për shtyp në Helsinki.

Artikulli paraprakBARDH SPAHIA INTERVISTË NË A2CNN, PREZANTON PROGRAMIN PËR SHKODRËN
Artikulli tjetër12 MLN TË MITUR DETYROHEN TË MARTOHEN ÇDO VIT